Rozporządzenie (UE) 2019/1009 - gdzie szukać przydatnych informacji? - Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 22/01/2024

Rozporządzenie (UE) 2019/1009 obowiązuje dopiero od lipca 2022 roku, w związku z czym jego niektóre zapisy mogą wydawać się dla użytkowników niezrozumiałe. Od czasu pierwszej publikacji Rozporządzenia zostało wprowadzone również kilka aktualizacji, które także mają wpływ na końcową interpretację.

Gdzie w takim razie Producent może szukać informacji o Rozporządzeniu?

  • Pierwsze kroki Producent może skierować na stronę internetową PCBC, gdzie znajdują się podstawowe informacje o procesie oceny zgodności oraz zamieszczone są linki, które mogą być przydatne. Można również skierować zapytanie do jednostki notyfikowanej, która udzieli odpowiedzi na większość pytań i wyjaśni niezrozumiałe kwestie. Należy przy tym pamiętać, że jednostka nie udziela konsultacji, w związku z czym nie zawsze będzie mogła bezpośrednio odpowiedzieć na niektóre pytania.
  • Producent powinien zapoznać się z dokumentem: najczęściej zadawane pytania (FAQ) publikowanym przez Komisję Europejską. Dokument jest na bieżąco aktualizowany o nowe pytania i zawiera odpowiedzi na wiele wątpliwości.
  • Cennym źródłem informacji może być również platforma Komisji Europejskiej – circabc. Publikowane są tam materiały z ustaleń Komisji, grup roboczych oraz spotkań jednostek notyfikowanych związanych z produktami nawozowymi. Po zalogowaniu użytkownik ma możliwość udzielania się na forum i zadania nurtujących go pytań. Jest to miejsce wymiany informacji pomiędzy osobami zainteresowanymi problematyką produktów nawozowych. Na platformie publikowane są również informacje o konsultacjach publicznych, istnieje więc możliwość zaangażowania się bezpośrednio w aktualizowanie Rozporządzenia (UE) 2019/1009.

Pozostałe wpisy na blogu

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ