Dobra Praktyka Dystrybucyjna. Certyfikat DPD - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl
EMAS-piktogram

Dobra Praktyka Dystrybucyjna – DPD (Good Distribution Practice, GDP)

Czym jest DPD (GDP)?

Dobra Praktyka Dystrybucyjna – DPD (Good Distribution Practice, GDP), jest to zbiór zasad, których stosowanie w praktyce gwarantuje, zapewnienie bezpieczeństwa produktu leczniczego, jego jakości i integralności w całym łańcuchu dostaw.

Podstawą prawną nakazującą posiadanie wdrożonego systemy DPD (GDP) jest Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2015 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 czerwca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.

Korzyści jakie daje DPD (GDP)

System DPD (GDP) jest dowodem na realizację zasad Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej, a posiadanie certyfikatu stwarza możliwość do spełnienia wymagań realizacji usług w branży farmaceutycznej.

Certyfikat DPD (GDP) zwiększa przewagę konkurencyjną jak również ogranicza ryzyko w łańcuchu dystrybucji produktów leczniczych. Jest to również potwierdzenie realizacji Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Do kogo skierowany jest DPD (GDP)?

System i certyfikacja Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej jest dedykowany wszystkim podmiotom biorącym udział w obrocie hurtowym produktami leczniczymi, począwszy od firm produkujących, hurtowników, magazynów oraz firm organizujących i realizujących transport.

Przebieg Procesu Certyfikacji

SKONTAKTUJ SIĘ

 • Krzysztof Moch

  Kierownik Zespołu ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta


  +48 606 459 912
  kmoch@pcbc.gov.pl
  obsluga.klienta@pcbc.gov.pl
 • Powrót
  Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
  ZAMKNIJ