Certyfikacja Kosmetyków Naturalnych. Środki Pielęgnacyjne dla Zwierząt. - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Certyfikacja kosmetyków - nasze kompetencje

Jesteśmy niezależną, właściwą jednostką certyfikującą, kompetentną do przyznawania europejskiego oznakowania ekologicznego EU Ecolabel, EKO certyfikowany kosmetyk naturalny oraz EKO.

Kosmetyki poddane certyfikacji otrzymują gwarancję jakości spełnienia rygorystycznych wymagań zawartych w określonych standardach krajowych, unijnych oraz międzynarodowych.

To wiarygodne potwierdzenie przez niezależną jednostkę, że certyfikowane kosmetyki wykazują dobre wyniki jakościowe i środowiskowe.

Jest to również promowanie stosowania naturalnych składników oraz alternatywnych rozwiązań, zgodnych z podejściem opartym na zrównoważonym rozwoju.

Zakres certyfikacji

Na podstawie pozytywnie przeprowadzonego procesu certyfikacji, nasi klienci otrzymują certyfikat i prawo do oznakowania certyfikowanych wyrobów znakiem EU Ecolabel, EKO Certyfikowany kosmetyk naturalny  oraz EKO 

Oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel jest unijnym programem certyfikacji wyrobów rozpoznawalnym na całym Europejskim Obszarze Gospodarczym, które przyznawane jest na podstawie kryteriów publikowanych przez Komisję Europejską w postaci decyzji Komisji. Można nim objąć m.in.:

 • produkty kosmetyczne spłukiwane,
 • produkty kosmetyczne do pozostawienia na skórze,
 • spłukiwane środki do pielęgnacji zwierząt.

Znak ekologiczny EKO – Certyfikowany Kosmetyk Naturalny może być przyznany produktom kosmetycznym, objętym zakresem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009, które w ponad 90 % składają się ze składników naturalnych lub pochodzenia naturalnego.

Natomiast znak ekologiczny EKO może być przyznany:

 • produktom kosmetycznym ekologicznym (organicznym) objętym zakresem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009, które nie spełniają definicji kosmetyku naturalnego,
 • środkom pielęgnacyjnym dla zwierząt, które nie są objęte zakresem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 i zawierają przynajmniej 50% składników naturalnych i/lub pochodzenia naturalnego

Przedmiotowa grupa produktów nie obejmuje produktów, których pierwszorzędną funkcją jest działanie jako środki dezynfekcyjne lub antybakteryjne, w tym produkty przeciwłupieżowe.

Certyfikacja zgodności jest potwierdzeniem przez niezależną „trzecią stronę”, że certyfikowany kosmetyk spełnia wymagania dokumentów będących podstawą certyfikacji, którymi mogą być m.in.: Polskie Normy, Specyfikacje Producentów lub inne dokumenty odniesienia.

Dokumenty do pobrania

 • Wniosek o dokonanie certyfikacji

 • Umowa na certyfikację kosmetyku naturalnego EKO

 • Umowa na certyfikację oznakowania ekologicznego EU Ecolabel

 • SKONTAKTUJ SIĘ

 • Magdalena Jabłońska-Pudlak

  Kierownik Zespołu ds. Certyfikacji Ecolabel/ Manager of Ecolabel Certification Division


  +48 691 770 746
  mjablonska@pcbc.gov.pl
  ecolabel@pcbc.gov.pl
 • Anna Zalewska


  +48 885 806 101
  ecolabel@pcbc.gov.pl
  azalewska@pcbc.gov.pl
 • Anna Kłaput

  Kierownik Zespołu ds. Sprzedaży i Rozwoju Rynku/ Manager of Sales and Mark et Development Division


  +48 663 130 063
  aklaput@pcbc.gov.pl
  obsluga.klienta@pcbc.gov.pl
 • Znak ekologiczny EKO

  Potwierdza, że wyrób spełnia rygorystyczne wymagania ochrony środowiska.

  Certyfikowany kosmetyk naturalny EKO

  Naturalne kosmetyki ekologiczne to gwarancja wysokiej jakości środowiskowej certyfikowanego wyrobu.

  Powrót
  Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
  ZAMKNIJ