Nowości w EU Ecolabel - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 07/05/2018

Kryteria dla nowej grupy „Usługi sprzątania pomieszczeń”

Dnia 04.05.2018 r. została opublikowana Decyzja Komisji (UE) 2018/680 ustanawiająca kryteria ekologiczne Ecolabel dla nowej grupy: „Usługi sprzątania pomieszczeń”. Kryteria EU Ecolabel dla tej grupy będą ważne przez 5 lat.

Firmy świadczące usługi sprzątania pomieszczeń stoją w obliczu rosnącej presji dostosowania swoich praktyk handlowych, społecznych i środowiskowych. Kryteria EU Ecolabel, ustanowione dla tej grupy usług, rozwiązują najbardziej krytyczne elementy środowiskowe związane z procesami sprzątania i pomagają przedsiębiorcom podjąć realne działania w kierunku stosowania praktyk ekologicznych. Od teraz, firmy świadczące usługi sprzątania, które mogą pochwalić się certyfikatami Ecolabel, są w stanie wykazać skuteczność swoich praktyk ekologicznych podczas przetargów prowadzonych w ramach zielonych zamówień publicznych (GPP – green public procurement). Etykieta EU Ecolabel dowodzi również zaangażowania danego przedsiębiorstwa w bezpieczeństwo pracowników poprzez zmniejszenie ich narażenia na działanie substancji toksycznych. Kryteria traktują priorytetowo środki czyszczące, które mają etykiety środowiskowe (ISO) Typu I, którymi są m.in. etykiety EU Ecolabel, ale także etykiety Nordic Swan i Blue Angel.Cena nie jest już głównym wyróżnikiem przy wyborze dostawców usług sprzątania, ponieważ aspekty społeczne i środowiskowe stają się coraz ważniejsze.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kryteriów i procesu certyfikacji, zapraszamy do udziału w Webinarium organizowanym przez Komisję Europejską w dniu 30.05.2018 r.

 

Przedłużenie kryteriów dla farb i lakierów:

Dnia 02.05.2018 r. została opublikowania w Dzienniku Urzędowym UE Decyzja Komisji (UE) 2018/666 z dnia 27 kwietnia 2018 r. zmieniająca decyzję 2014/312/UE w odniesieniu do okresu ważności ekologicznych kryteriów przyznawania oznakowania ekologicznego UE farbom i lakierom wewnętrznym i zewnętrznym

Zgodnie z Artykułem 1 ww. Decyzji Komisji, kryteria ekologiczne dla grupy produktów »farby i lakiery wewnętrzne i zewnętrzne« oraz związane z nimi wymogi dotyczące oceny i weryfikacji obowiązywać bedą do dnia 31 grudnia 2022 r.

 

ecolabelOznakowanie ekologiczne EU Ecolabel jest dobrowolnym programem eko-oznakowania ustanowionym w 1992 roku. Stanowi on element działań Komisji Europejskiej na rzecz zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz realizacji polityki w zakresie zrównoważonego przemysłu. Zachęca on producentów do wytwarzania towarów i świadczenia usług przyjaznych środowisku. Każdy towar lub usługa posiadający oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel spełnia szereg rygorystycznych wymagań środowiskowych i użytkowych. Obecnie, oznakowaniem ekologicznym EU Ecolabel jest objętych około 54 100 produktów i usług dostępnych na rynku.

 

Więcej informacji znajduje sie na naszej stronie poświęconej EU Ecolabel
oraz na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej EU Ecolabel: http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/

 

Pozostałe ważne informacje

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ