ŚWIAT ESG bez tajemnic – ESG jako inwestycja w rozwój firm a nie przykry obowiązek -nowy cykl szkoleń - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 02/06/2023

Zapraszamy na nowy cykl szkoleń: ŚWIAT ESG bez tajemnic – ESG jako inwestycja w rozwój firm a nie przykry obowiązek

Szkolenia z praktykami, które pozwolą rozszyfrować skrót ESG, zidentyfikować obszary, których raportowanie niefinansowe będzie dotyczyć i pokazać korzyści biznesowe wynikające z rozpoczęcia i rozwijania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w 3 aspektach: środowiskowym, społecznym i korporacyjnym.

ESG to nie jest ani dzisiejsza moda, ani marketingowy chwyt, ani też prosta realizacja unijnych wytycznych. ESG to coś znacznie więcej – to REALNE KORZYŚCI.

Jaki jest cel szkoleń z zakresu ESG?

Szkolenia dostarczą wiedzy na temat tego, że strategie ESG muszą być wpisane w strategie rozwoju firmy i mogą być motorem rozwoju i transformacji przedsiębiorstwa.

Udowodnią jednocześnie, że prowadzenie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju może przynieść firmie realne korzyści, pozwoli uzyskać oszczędności, tworzyć nowe produkty i usługi oraz zdobywać nowe rynki. W jednoznaczny sposób pokaże również, że dobrze przewidziane działania ESG długofalowo podwyższają wartość firmy, zaufanie banków, funduszy inwestycyjnych i klientów, że ESG NIE JEST przykrym obowiązkiem, ale JEST INWESTYCJĄ, która przyniesie korzyści firmie.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia?

Postrzeganie organizacji jako przyjaznej ESG ma coraz większe znaczenie – od możliwości znalezienia tańszego finansowania, po większą atrakcyjność dla potencjalnych klientów i pracowników.

W naszych szkoleniach stawiamy na praktyków, którzy JUŻ realizują strategie ESG. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami, które można powielać – zarówno w dużych korporacjach, jak i mniejszych firmach z sektora MŚP

Uświadomimy uczestnikom, że nowymi wymaganiami wynikającymi z taksonomii oraz unijnej dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) będą objęte:

  • Duże firmy (zgodnie z kryteriami UE)
  • Małe i średnie firmy notowane na giełdzie (od 01.01.2026)

I dlatego warto się do tego przygotować JUŻ DZIŚ.

Co będzie zawierał cykl szkoleń ŚWIAT ESG bez tajemnic?

Podczas szkoleń pokażemy jak skutecznie wdrażać Strategię ESG, jak wprowadzać konkretne działania, a następnie jak je potem sprawnie kontrolować.

Co więcej, proponowane i wprowadzane działania, wartości powinny być podzielane przez zespół – a nie tylko być słowami wpisanymi w oficjalną strategię firmy. Jak spowodować, aby to właśnie pracownicy WIDZIELI realny sens i korzyści z wprowadzania zmian w organizacji? Co zrobić, aby mieli świadomość tego, że ostatecznie są to realne korzyści dla wszystkich interesariuszy – od Zarządu poczynając, a na pracownikach najniższego szczebla kończąc.

Odpowiedzi na powyższe pytania usłyszycie podczas szkoleń.

Szkolenia organizowane są w ramach współpracy Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. i Instytutu ESG.

Pierwsze z cyklu szkolenie ŚWIAT ESG bez tajemnic odbędzie się już 4 lipca 2023 r. Sprawdź szczegóły – link 

ZAPRASZAMY!

A po wakacjach kolejne z cyklu szkolenie ŚWIAT ESG bez tajemnic dedykowane sieciom handlowym. Dokładny termin szkolenia podamy wkrótce.

Pozostałe ważne informacje

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ