Podpisanie umowy o współpracy PCBC S.A. z UL - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 18/07/2019

W dniu 17 lipca 2019 r. w siedzibie Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. została zawarta umowa o współpracy w zakresie świadczenia usług certyfikacji wyrobów medycznych przez PCBC S.A. na rzecz klientów UL, globalnej organizacji z siedzibą główną w USA.

Umowa obejmuje wyroby medyczne i wyroby medyczne do diagnostyki in vitro podlegające Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 98/79/WE oraz Dyrektywom Rady 93/42/EWG i 90/385/EWG.

W wyniku nawiązanego partnerstwa producenci wyrobów medycznych, w szczególności klienci UL International (UK) Limited, będą mogli w płynny sposób nadal posługiwać się certyfikatami CE umożliwiającymi wprowadzanie ich wyrobów na rynek po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

na zdjęciu od lewej – dr Michał Pachowski/ Prezes PCBC, Jakub Trębicki/radca prawny, Anna Wyroba/ Wiceprezes PCBC, Adam Sobantka/ Dyrektor Zakładu ds. Certyfikacji Wyrobów Medycznych, Rafał Wojciechowski/Business Development Manager Central & Eastern Europe UL International Polska Sp. z o.o. 

Pozostałe wydarzenia

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ