Zapisz się na nasz
NEWSLETTER
Utworzono: 14/11/2017
POLSKI DZIEŃ JAKOŚCI to prestiżowe i rozpoznawalne wydarzenie oraz szczególne święto dla tych organizacji, które z powodzeniem stosują i rozwijają międzynarodowe normy i standardy zarządzania. Polskie Centrum Badań i Certyfikacji po raz pierwszy zainicjowało to wydarzenie 9 listopada 1995 roku – uroczyste obchody Dnia Jakości w Polsce.
W tym roku POLSKI DZIEŃ JAKOŚCI odbył się już po raz dwudziesty drugi, w nowoczesnej formule opartej na dyskusji i wymianie doświadczeń. Do udziału w dyskusjach panelowych zaprosiliśmy znakomitych ekspertów oraz doświadczonych specjalistów w dziedzinie systemów zarządzania jakością oraz oceny bezpieczeństwa wyrobów.
Relacja video z tego wydarzenia do obejrzenia TUTAJ
Celem tegorocznej konferencji było przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat istoty i wagi analizy ryzyka w systemach zarządzania jakością pod kątem nowelizacji wiodących norm ISO oraz potrzeby ciągłego doskonalenia jakości produktów i świadczonych usług, jako przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.
Konferencję po mistrzowsku poprowadził Pan Jarosław Kulczycki, dziennikarz i prezenter telewizyjny.
Hasło „Łączy nas jakość” towarzyszące konferencji jest również mottem Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji w codziennej działalności. Dlatego też dzieląc się wiedzą, chcieliśmy podkreślić istotną rolę, jaką pełni jakość w zarządzaniu organizacjami oraz doskonaleniu świadczonych usług i produkowanych wyrobów.
Tegoroczny Polski Dzień Jakości objęty został patronatem honorowym Międzynarodowej Sieci Jednostek Certyfikujących IQNet – The International Quality Net, która zrzesza 35 jednostek certyfikujących z całego świata. Do stowarzyszenia IQNet może należeć tylko jedna jednostka z danego kraju i w Polsce jest to właśnie Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Patronem wydarzenia było również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z którym Polskie Centrum współpracuje od 8 lat w zakresie certyfikacji rolnictwa ekologicznego.
XXII POLSKI DZIEŃ JAKOŚCI otworzyło wystąpienie gospodarza uroczystości, Pana doktora Michała Pachowskiego – Prezesa Zarządu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, który wprowadził uczestników w tematykę konferencji oraz nakreślił kierunek rozwoju Spółki na kolejne lata.
Dalszą część konferencji wypełniły panele dyskusyjne, podczas których zaproszeni eksperci i specjaliści odpowiadali na pytania dzieląc się wiedzą z perspektywy własnych doświadczeń zawodowych.
W pierwszym panelu pt.: „Ocena zgodności w obszarze certyfikacji wyrobów pod kątem oceny ryzyka i szeroko pojętego bezpieczeństwa wyrobów” wzięli udział:
Pani Bożena Uryasz, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka.
Pani Renata Kaps, pracownik naukowy we Wspólnotowym Centrum Badawczym ( Joint Research Centre, JRC) Komisji Europejskiej w Seville, przedstawicielka Komisji Europejskiej ds. oznakowania Ecolabel (UE).
Pani Anna Dąbrowska, Kierownik Laboratorium Wyrobów Budowlanych PCBC, Inspektor Zakładowej Kontroli Produkcji, członek Komitetów Technicznych przy PKN oraz Europejskim Komitecie Normalizacyjnym.
Pan Piotr Kamiński, ekspert ds. oceny zgodności wyrobów elektrycznych, członek Komitetu Technicznego ds. elektryki oraz Rady Normalizacyjnej przy PKN, jak również auditor, szkoleniowiec i konsultant w zakresie prowadzenia procesów oceny zgodności wyrobów.
Pan Adam Sobantka, Dyrektor Zakładu ds. Certyfikacji Wyrobów Medycznych PCBC S.A., doradca i trener w obszarze wyrobów medycznych, wieloletni pracownik i ekspert Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji – Wydziału Wyrobów Medycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Departamentu Nadzoru i Badań Klinicznych Wyrobów Medycznych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Dyskusja dotyczyła między innymi zagadnień:
W drugim panelu dyskusyjnym pt.: „Okiełznać ryzyko w biznesie – Analiza ryzyka w obszarze systemów zarządzania jakością pod kątem znowelizowanych norm ISO” głos zabrali:
Pani Prof. Dr hab. Katarzyna Szczepańska, pracownik Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, ekspert i członek m.in. Komitetu Jakości i Normalizacji Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, Polsko – Amerykańskiego Komitetu Innowacyjnych Rozwiązań w Biznesie, Rad Naukowych konferencji krajowych i międzynarodowych, oraz zespołów realizujących projekty wdrożeniowe i doradcze z zakresu zarządzania jakością, autor wielu publikacji krajowych i międzynarodowych.
Pani Izabela Kamińska, ekspert w dziedzinie systemów zarządzania jakością oraz praktyk współpracujący z firmami sektora usług, doświadczony audytor, trener biznesu oraz wykładowca tematyki: „Standardy ISO” oraz „Zarządzanie przez Jakość”.
Pan Tadeusz Zawistowski, trener, wykładowca, konsultant i audytor z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem we wdrażaniu, utrzymywaniu i doskonaleniu systemów zarządzania jakością zarówno w biznesie, jak i administracji.
Pan Marian Kania, Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania w firmie Man Bus Sp. z o.o., ekspert, wdrożeniowiec i auditor Zintegrowanego Systemu Zarządzania.
Pan Tomasz Kloze, Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania PCBC S.A., audytor, trener i wykładowca, Przewodniczący Komisji Technicznej ds. Systemów Zarządzania w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.
W toku dyskusji zwracano uwagę na kwestie związane m. in. z:
Tradycyjnie podczas Polskiego Dnia Jakości zostały wręczone kryształowe statuetki dla klientów, którzy w sposób szczególny wyróżniają się współpracą z Centrum. Wybór, jak zwykle, okazał się bardzo trudny.
W tym roku statuetką „Łączy nas jakość” wyróżnionych zostało 12 organizacji:
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
XXII POLSKI DZIEŃ JAKOŚCI uroczyście zakończyła Pani Anna Wyroba, Wiceprezes PCBC S.A., podsumowując wydarzenie słowami: „Jakość nas łączy, jakość jest wszędzie. Nie jest już pojmowana w kategoriach luksusu. Jakość to wyzwanie dla wszystkich obecnych dziedzin życia (…), dzisiaj mówimy o niej, jak o rzeczy oczywistej. To niekończąca się opowieść, niekończąca się praca, którą będziemy kontynuować łącznie z naszymi Klientami i dla naszych Klientów jako Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.”
Podsumowując historyczny już, XXII POLSKI DZIEŃ JAKOŚCI możemy śmiało stwierdzić, że formuła dyskusji eksperckich pozwoliła na przedstawienie zagadnień analizy ryzyka w biznesie oraz bezpieczeństwa wyrobów z wielu różnych perspektyw i indywidualnych doświadczeń rozmówców, co z pewnością okazało się dla uczestników ciekawym i zarazem wartościowym źródłem wiedzy. Świadczą o tym Państwa opinie i wyrazy aprobaty, które otrzymaliśmy jeszcze podczas licznych rozmów w kuluarach konferencji. Za wszystkie ciepłe słowa serdecznie dziękujemy i już zaczynamy przygotowania do kolejnego Polskiego Dnia Jakości.
Do zobaczenia!
Z pierwszej ręki otrzymuj informacje
dotyczące certyfikacji systemów i wyrobów.
Bądź na bieżąco z naszymi promocjami, wydarzeniami oraz ofertą szkoleń.
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą i prześlemy szczegółowe warunki współpracy.