OBRADY EUROPEJSKIEGO KOMITETU DS. OZNAKOWANIA EKOLOGICZNEGO - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 07/02/2018

 NOWOŚCI W ECOLABEL

ecolabel
W dniach 5-8.02.2018 r w Brukseli odbyły się obrady Europejskiego Komitetu ds. Oznakowania Ekologicznego UE (EUEB). Uczestniczyliśmy w nich ponieważ jesteśmy jedyną właściwą jednostką w Polsce, która prowadzi certyfikację na znak Ecolabel.

 

Komisja Europejska planuje:

  • przedłużyć obecne kryteria Ecolabel dla farb i lakierów do wewnątrz i na zewnątrz do 31.12.2022 r. na dotychczasowych zasadach. Publikacja decyzji ma nastąpić pod koniec marca br. Obecne kryteria są ważne do 28.05.2018 r.
  • przedłużyć kryteria Ecolabel dla produktów z papieru zadrukowanego do 31.12.2020 r. Obecnie obowiązujące kryteria są ważne do 31.12.2018 r. Publikacja decyzji ma nastąpić z końcem 2018 roku.
  • przedłużyć obecne kryteria Ecolabel dla produktów kosmetycznych spłukiwanych do 31.12.2021 r. z możliwością rozszerzenia zakresu certyfikacji w ramach tej grupy. Obecne kryteria są ważne do 9.12.2018 r.

Na przełomie 2018/2019 roku rozpoczną się prace nad rewizją dotychczasowych kryteriów dla wszystkich powyższych grup wyrobów a w czerwcu br. zaplanowano głosowanie nad wprowadzeniem nowych kryteriów dla produktów z grupy: papier do kopiowania i graficzny, papier gazetowy i bibuła.

Jednocześnie z końcem marca 2018 opublikowane zostaną kryteria Ecolabel dla nowej grupy usług: Usługi sprzątania wewnątrz pomieszczeń (Indoor Cleaning Service)

Ponadto Komisja Europejska planuje co miesiąc organizować webinaria/seminaria z poszczególnych grup wyrobów i usług. Pierwszy webinar ma się odbyć już w kwietniu br. dla detergentów z 6 grup oraz dla nowej grupy: Usługi sprzątania wewnątrz pomieszczeń. Kolejne webinarium zaplanowane na maj br. będzie dotyczyło zakwaterowania turystycznego.

Terminy mogą jednak ulec zmianie, o czym informacje będzie można znaleźć zarówno na naszej stronie poświęconej Ecolabel jak i na stronie KE ds. EU Ecolabel http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/products-groups-and-criteria.html

Bruksela Ecobalel PCBC

Na górnym zdjęciu od lewej: Susanne Heutling – Policy Officer at The European Commission (Sustainable Production, Products & Consumption), Magdalena Jabłońska (przedstawiciel PCBC S.A.) Joanna Tkaczyk (przedstawiciel PCBC S.A.), Małgorzata Kowalska (European Commission, Joint Research Centre)

 

Pozostałe wydarzenia

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ