Pierwsza w Polsce licencja EU ECOLABEL dla wyrobów włókienniczych - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 25/04/2019

W dniu 17.04.2019 r. przyznaliśmy pierwszą w Polsce licencję EU Ecolabel w zakresie wyrobów włókienniczych. Prawo używania oznakowania EU Ecolabel (PL/016/001) uzyskały tkaniny obiciowe EVO i EVO 2 produkowane przez spółkę „MIRANDA” Sp. z o.o.

Świadomość ekologiczna systematycznie rośnie, co wpływa na to, że konsumenci wykazują coraz większe zainteresowanie produktami przyjaznymi dla środowiska, i zwracają uwagę na posiadane przez nie aprobaty ekologiczne. Nabywcy wykazują również większą wrażliwość na problemy środowiska. Cztery z pięciu europejskich konsumentów chciałoby kupować więcej produktów przyjaznych środowisku, pod warunkiem że produkty te zostały poddane weryfikacji przez niezależne jednostki właściwe. Takim potwierdzeniem jest uzyskanie europejskiego oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Opatrzenie tkaniny obiciowej EVO i EVO 2, produkowanej przez spółkę „MIRANDA” oznakowaniem EU Ecolabel,  to gwarancja jakości dostarczanych wyrobów, ale także łatwość identyfikacji produktów, które mają mniejszy negatywny wpływ na środowisko w ciągu swojego cyklu życia i które posiadają szczególne ulepszenia, ponieważ są:

  • wytwarzane przy bardziej efektywnym wykorzystaniu zasobów i oszczędności energii,
  • wytwarzane w czystych i powodujących mniejsze zanieczyszczenia procesach,
  • wytwarzane z wykorzystaniem mniejszej ilości substancji stwarzających zagrożenie,
  • zaprojektowane i określone jako produkty wysokiej jakości i trwałe.

 

Serdecznie gratulujemy Zarządowi i pracownikom firmy Miranda dużej świadomości ekologicznej, włożonego wysiłku w ustawienie procesów i przygotowanie dokumentacji oraz życzymy dalszej owocnej pracy w realizacji zadań sprzyjających ochronie środowiska.

Po więcej informacji o certyfikacji Ecolabel zapraszamy – tutaj  

Pozostałe ważne informacje

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ