Certyfikacja i cyberbezpieczeństwo - umowa o współpracy PCBC i Inseqr - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 10/10/2023

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. i Inseqr sp. z o.o. podpisały, podczas konferencji Cyber24DAY, porozumienie o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Celem wspólnych działań ma być tworzenie nowoczesnych rozwiązań, produktów i usług w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, odpowiadających na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

Na co dzień zajmujemy się badaniami produktów i certyfikacją systemów w wielu dziedzinach, wspierając w ten sposób naszych partnerów w budowaniu konkurencyjnego biznesu. Dziś, w czasach, gdy cyberbezpieczeństwo jest kluczowym elementem funkcjonowania naszego świata, właśnie w tym kierunku rozwijamy naszą aktywność. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Inseqr, firmą oferującą nowoczesne produkty i usługi, pozwoli nam wspólnie zaoferować rynkowi nowoczesne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa – mówi Paulina Pietrasik-Stippa, Członek Zarządu PCBC.

Zagadnienie jakości, weryfikacja rozwiązań, działanie według standardów, tworzenie dobrych praktyk, to wszystko ma dziś ogromne znaczenie. Zgodnie z naszymi firmowymi wartościami liczą się – kompetencje i zaufanie. Jestem przekonany, iż połączenie wieloletniego doświadczenia PCBC w dziedzinie certyfikacji i kompetencji Inseqr w dziedzinie cyberbezpieczeństwa pozwoli nam wspólnie zaoferować ciekawe rozwiązania dla rynku – dodaje dr inż. Wojciech Kamieniecki, Prezes Inseqr.

Na początek wspólnym produktem obu firm będą szkolenia z dziedziny cyberbezpieczeństwa: CyberHigiena i CyberKadra.

Pierwsze z nich skierowane jest do menedżerów i pracowników. Celem szkolenia jest przygotowanie odbiorcy do bezpiecznych działań w cyberprzestrzeni, przeciwdziałanie potencjalnym zagrożeniom oraz nabycie praktycznych umiejętności w radzeniu sobie z cyberatakami. CyberKadra to szkolenie dla kadry zarządzającej i osób kluczowych w organizacji, instytucji i firmie. Szkolenie każdorazowo dostosowywane jest do potrzeb odbiorców. CyberKadra to szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Celem szkolenia jest przygotowanie osób decyzyjnych w organizacji, instytucji i firmie do zrozumienia zasad funkcjonowania ekosystemu cyberbezpieczeństwa i stworzenia skutecznego modelu działań w razie incydentów. Podczas szkolenia omawiane będą także zagadnienia związane z ustawą o KSC  i Dyrektywą NIS2.

Oba szkolenia są już dostępne dla zainteresowanych.

Inseqr to nowoczesne, innowacyjne rozwiązania i produkty w dziedzinie usług rozwoju oprogramowania i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Oferuje usługi programistyczne, profesjonalne analizy i ekspertyzy z dziedziny zarządzania informacjami, bezpieczne systemy IT, wdraża certyfikowane systemy, pomaga w procesach tworzenia i zarządzania systemami ochrony informacji niejawnych, dostarcza narzędzia klasy OSINT.

Inseqr prowadzi  projekty strategiczne dla podmiotów infrastruktury krytycznej i centralnych agencji państwowych w Polsce. Posiada świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego, wykonuje usługi i projekty niejawne. Inseqr – Tworzy kulturę bezpieczeństwa.

Pozostałe wydarzenia

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ