Znak Jakości Q: Symbolem niezmiennych wartości i nowoczesnej doskonałości - Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 30/01/2024

Znak Jakości Q, jedno z najbardziej rozpoznawalnych oznaczeń jakości na polskim rynku, ma swoje korzenie w latach 60-tych. To nie tylko logo na opakowaniu, to symbol wieloletniej tradycji i prestiżu, który ewoluował przez dziesięciolecia, pozostając niezmiennie związany z standardami najwyższej jakości.

Lata 60-te: Narodziny znaku jakości Q

wycofany z użytku biało-czarny znak Q

 

W początkach istnienia Znaku Jakości Q, kiedy jakość była pojęciem względnym, Biuro Znaku Jakości (obecnie PCBC S.A.) już wówczas wyróżniało tylko te produkty, które do dziś są przykładem ponadprzeciętnej jakości. Pomimo pozornej prostoty graficznego wyglądu, Znak Q zawsze symbolizował rzetelność badań potwierdzających jakość.

 

Nowe oblicze znaku Q, stałe wartości

W latach 90-tych Znak Jakości Q przeszedł metamorfozę graficzną, jednocześnie zachowując niezmienne wartości. Literka Q stała się synonimem najwyższej jakości, a logo zyskało nowoczesny wygląd, odzwierciedlając ducha nowej ery. W 2017 roku Znak Jakości Q przeszedł kolejny etap w dostosowaniu się do współczesnych oczekiwań konsumentów. Odświeżone logo, choć zmienione graficznie, nadal jest niezawodnym gwarantem najwyższej jakości. To nie była tylko zmiana wizerunku – to potwierdzenie, że Znak Jakości Q nadąża za dynamicznymi potrzebami społeczeństwa, spełniając rygorystyczne normy produkcji żywności, higieny, bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska.

Ta ewolucja, oparta na stabilnych wartościach, sprawia, że Znak Jakości Q to przykład elastyczności i adaptacji do współczesnych trendów. Przez te wszystkie lata utrzymał swoją pozycję na polskim rynku jako synonim najwyższej jakości.

Proces Certyfikacji: Rzetelne badania i stały nadzór

Znak Jakości Q nie jest przyznawany przypadkowo. Proces certyfikacji obejmuje rzetelne badania w akredytowanych laboratoriach, ocenę jakości zgodnie z kryteriami ekspertów PCBC, oraz stały nadzór nad produktem i procesem wytwarzania. Produkty, które zdobywają ten znak, muszą spełniać najwyższe standardy.

Gwarancja najwyższej jakości

Ponad 55 lat istnienia Znaku Jakości Q to nie tylko historia, ale przede wszystkim gwarancja dla konsumentów. Wyniki badań przeprowadzone w roku 2017* potwierdzają, że to nie tylko logo na opakowaniu – to synonim najwyższej jakości, bezpieczeństwa i nieustannie rozwijającej się tradycji doskonałości.

Znak Jakości Q, zdobywając zaufanie konsumentów, nie tylko przechodził przez transformacje graficzne, ale również dostosowywał się do zmieniających się standardów jakości. Dziś, kiedy rynek jest nasycony różnymi oznaczeniami, Znak Jakości Q pozostaje niekwestionowanym wzorem jakości, jednocześnie będąc świadectwem historii długotrwałego zaangażowania w doskonałość.

*Badanie ogólnopolskie przeprowadzone w lutym 2017 r. na próbie statystycznej 2000 konsumentów przez Agencję Badania Rynku ABR Sesta Sp. z o.o.

Pozostałe wpisy na blogu

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ