CERTYFIKACJA SKLEPÓW INTERNETOWYCH Z EKOLOGICZNĄ ŻYWNOŚCIĄ - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 10/08/2018

Rolnictwo ekologiczne to proces sprzyjający człowiekowi i przyrodzie.

System certyfikacji rolnictwa ekologicznego dostarcza konsumentom wysokiej jakości produktów spożywczych, dzięki stosowaniu przez rolników i producentów nieinwazyjnych metod produkcji co jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

Dla zagwarantowania konsumentom najwyższej jakości produktów rolnictwa ekologicznego, jednostki certyfikujące prowadzą stały nadzór nad działalnością producentów.

Rynek produkcji i sprzedaży produktów certyfikowanych znakiem rolnictwa ekologicznego w ostatnich latach bardzo szybko się zmienia. Działania związane z wprowadzaniem produktów ekologicznych do obrotu to nie tylko stacjonarne sklepy ekologiczne czy wyznaczone półki eko w hipermarketach (prowadzenie obrotu produktami ekologicznymi), to również sklepy internetowe. Sprzedaż internetowa również jest objęta nadzorem jednostki certyfikującej.

W związku z tym sklepy i portale internetowe powinny dokonać zgłoszenia działalności do jednostki certyfikującej. Obowiązek zgłoszenia działalności i przekazania zgody na objęcie prowadzonych działań systemem kontroli określony został w art. 28 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 834/2007.

 

Dlaczego MY ?

Posiadamy upoważnienie do kontroli i certyfikacji w pełnym zakresie działalności w rolnictwie ekologicznym, tj.

– ekologiczna uprawa roślin i utrzymanie zwierząt,

– zbiór ze stanu naturalnego,

– pszczelarstwo,

– produkty akwakultury i wodorosty morskie,

– przetwórstwo produktów ekologicznych oraz produkcja pasz lub drożdży,

wprowadzanie na rynek produktów ekologicznych, w tym importowanych z państw trzecich.

 

Druk zgłoszenia do pobrania

 

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. Certyfikacji Rolnictwa Ekologicznego

 

Pozostałe ważne informacje

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ