Biuro PCBC w kolejnym mieście Polski - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 23/08/2023

Z przyjemnością informujemy, iż PCBC S.A. otwiera swoją jednostkę w kolejnym mieście Polski.

Od dziś (23.08.2023r.) Biuro Certyfikacji Wyrobów Budowlanych rozpoczyna swoją działalność w historycznym miejscu Gdyni, w Domu Inżyniera przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 13.

Dom Inżyniera jest miejscem wyjątkowym historycznie i od samego początku ściśle związanym z branżą budowlaną. Swoim początkiem sięga czasów przedwojennych, kiedy to był prawdopodobnie pustą działką służącą do tymczasowego składowania mebli. Od 1937r. rozpoczęto prace nad budową, a później modernizacjami budynku. Pomimo, że budynek pełnił wiele funkcji cały czas prowadzona w nim działalność obraca się w kręgach inżynierskich, architektonicznych, budowlanych.

„Po 1989r. budynek posiadał kilku użytkowników, a dzisiaj, po kolejnej rozbudowie, znajduje się w rękach prywatnego właściciela, który ze smakiem i szacunkiem dla przedwojennej tradycji zachował podstawową bryłę budynku, kontynuując pierwotną ideę przyświecającą architektom Jędrzejowskiemu i Lewandowskiemu.” A. Brzęczek, Sekrety gdyńskich kamienic IV.

Zapraszamy do nowej jednostki w Gdyni, w której Biuro Certyfikacji Wyrobów Budowlanych prowadzi certyfikację wyrobów budowlanych w obszarze regulowanym oraz w obszarze dobrowolnym.

Pozostałe ważne informacje

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ