Pierwsza w Polsce licencja EU Ecolabel w zakresie detergentów do zmywarek do naczyń - PCBC S.A.

Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

enpl

Utworzono: 17/05/2019

Przyznaliśmy kolejną pierwszą w Polsce licencję EU Ecolabel tym razem w zakresie detergentów do zmywarek do naczyń. Prawo używania oznakowania EU Ecolabel (PL/015/001) uzyskał „Ludwik ekologiczne tabletki All in One do zmywarek” produkowane przez spółkę GRUPA INCO S.A.

Nabywcy wykazują coraz większą wrażliwość na problemy środowiska. Cztery z pięciu europejskich konsumentów chciałoby kupować więcej produktów z uznanymi aprobatami ekologicznymi, pod warunkiem że produkty te zostały poddane weryfikacji przez niezależne jednostki właściwie. Takim potwierdzeniem jest uzyskanie europejskiego oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Opatrzenie tabletek do zmywarek „Ludwik ekologiczne tabletki All in One do zmywarek”, produkowanych przez spółkę GRUPA INCO oznakowaniem EU Ecolabel,  to gwarancja jakości dostarczanych wyrobów, ale także łatwość identyfikacji produktów ekologicznych, które mają mniejszy negatywny wpływ na środowisko w ciągu swojego cyklu życia i które posiadają szczególne ulepszenia, ponieważ są:

  • wytwarzane przy znaczącym ograniczeniu stosowania substancji szkodliwych,
  • wytwarzane przy bardziej efektywnym wykorzystaniu zasobów i oszczędności energii,
  • są zaprojektowane w taki sposób aby umożliwiały łatwy recykling i ograniczały powstawanie odpadów.

Serdecznie gratulujemy Zarządowi i pracownikom firmy GRUPA INCO S.A. dużej świadomości ekologicznej, włożonego wysiłku w ustawienie procesów i przygotowanie dokumentacji oraz życzymy dalszej owocnej pracy w realizacji zadań sprzyjających ochronie środowiska.

Więcej informacji o certyfikacji Ecolabel – tutaj  

Pozostałe ważne informacje

Strona pcbc.gov.pl wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką cookies.
ZAMKNIJ